GETTING MY Как работи ин витро оплождането? TO WORK

Getting My Как работи ин витро оплождането? To Work

Getting My Как работи ин витро оплождането? To Work

Blog Article

Например ин витро може да бъде опция, ако вие или вашият партньор имате:

Това, с което ИКСИ се различава от стандартното ин витро оплождане, е, че се извършва в случаите, когато резултатите от спермограмата са лоши.

Не всяка процедура протича еднакво, понеже при всяка двойка може да възникнат естествени разминавания. Това означава, че понякога жената трябва да прояви голямо търпение, за да бъде лечението успешно.

При мъжки стерилитет може да се използва допълнително и метода на т.нар. интрацитоплазмено инжектиране на сперматозоид (ИКСИ) – директно инжектиране на избран сперматозоид в яйцеклетката.

В много случаи тези проблеми са преодолими с промени в начина на живот и адекватен терапевтичен подход.

Интрацитоплазменото инжектиране на сперматозоиди е особено подходящо за бащи, страдащи от visit недостатъчно производство на сперматозоиди и/или намалена подвижност.

Това съдържание е само с информационна цел и не е предназначено да замени съвета на медицински специалист.

Ще получите лекарство, което да ви помогне да сте спокойни по време на процедурата. Използвайки ултразвук, лекарят поставя тънка, куха тръба през вагината ви и в яйчника и фоликулите, които you can look here държат яйцата ви.

Състояние на ембриона. Трансферът на по-добре развити ембриони се свързва с по-висока успеваемост, но за съжаление не всички ембриони оцеляват достатъчно дълго в лабораторна среда, за да се доразвият.

Протичане на малко количество прозрачна или леко кървава течност, което е възможно следствие от попиването на цервикалния мукус преди ембриотрасфера.

Основните рискове, свързани с ин витро, са добре изучени и включват:

Многоплодната бременност е свързана с по-висок риск от преждевременно раждане и ниско тегло на бебето.

Оплождане инвитро може да бъде използвано за преодоляване на безплодие при жената, причинено например от непроходимост на фалопиевите (маточните) тръби, и/или при безплодие с мъжки фактор – намален брой и/или намалена подвижност на сперматозоидите.

Вътрематочна (интраутеринна) инсеминация от съпруг (партньор) или дарител

Report this page